Zákaznická podpora: info@decoronline.cz

Materiály

Ocel

Hojně využívaný materiál ve všech oblastech lidského bytí. Tvoří ji převážně slitiny železa, uhlíku a některých dalších prvků. Můžeme ji také rozdělit do mnoha podkategorií, které ovlivňuje zejména složení a tvrdost. Kvalitní ocel je využívána také k výrobě bytových doplňků a dekorací.

Velmi častým artiklem jsou pak vázy, svícny, koupelnové doplňky, dveřní kování a další. Specialistou na výrobu doplňků z oceli je světoznámá značka Philippi či Stelton jejichž kompletní sortiment na naleznete na našem eshopu. Bytové doplňky z oceli se často vyznačují velmi kvalitní povrchovou úpravou a to zejména leštěním do vysokého lesku, který jim dodává na neobyčejné eleganci a luxusu. 

 

Polyresin

Je velmi rozšířený materiál, který je vyráběný z různých druhů pryskyřice. Oblíbený je především pro výrobu různých sošek či dekorací a to zejména díky skvělé ohybatelnosti při zahřátí a poté výborné tvrdosti a odolnosti po zatvrdnutí. Jeho hlavními výhodami je odolnost vůči vodě a povětrnostním vlivům, nerozbitnost a vysoká trvanlivost. Předměty z polysresinu jsou převážně lesklé a dají se barvit do libovolných barev a odstínů.

 

Wenge dřevo 

Někdy také nazývané jako pozoruhodné tvrdé dřevo, které je lepší nechat takové jaké je... 

                              

Typ - tropické tvrdé dřevo

Nejčastější výskyt - střední Afrika

Tvrdost - mimořádně vysoká

Pevnost - mimořádně vysoká - dřevo lze bez problému ohýbat

Vysoušení - musí být pozvolné - rychlé vysoušení rapidně snižuje kvalitu dřeva

Trvanlivost - velmi odolné vůči hnilobě a škodnému hmyzu

 

- dřevo je velmi tvrdé a pevné 

- velmi výrazný vzor s hrubou texturou (vlákna)

- sytá barva

- obtížná jakákoliv úprava povrchu 

 

Popis

Wenge je velice zajímavé a tvrdé dřevo s mimořádně pevnou a výraznou, ale také rovnoměrnou texturou. Velmi hojně se používá zejména na podlahy. V našem případě můžeme mluvit o použití na vnější plochu mlýnku na kávu Zassenhaus Guatemala - http://www.decoronline.cz/na-kavu/mlynek-na-kavu-guatemala/, který se díky tomu stává mlýnkem velmi odolným a jedinečným. 

 

Dále ke dřevu

Jedná se o blízkého příbuzného pangy pangy (Millettia Stuhlmannii) - dřevina rostoucí zejména v Africe (Kongo, Keňa, Mosambik, Tanzanie, Zimbabwe) s výrazným rovným vláknem, kde se střídají tmavě hnědé a světle hnědé tracheje (cévy), jenž mu propůjčují nezaměnitelný vzhled a charakter.