Zákaznická podpora:info@decoronline.cz

Nejkrásnější evropské vázy - moderna

 

Vázy jsou skutečným synonymem pro krásu

O tom věděli již staří Římané, Řekové i Egypťané. Zatímco dříve byla velmi oblíbená ruční malba na povrchu váz v pestrých barvách, nynější trendy směřují spíše k jednobarvnosti. Stále více se také klade důraz na jednoduchost spojenou s účelností.

Současný směr fandí sklu, keramice a zejména nerezové oceli. Sklo je naprostou klasikou při výrobě interiérových váz. Ať už se jedná o luxusní vázy z tlustého broušeného skla nebo klasické vázičky na květiny, má sklo své nezastupitelné místo v každém interiéru. Keramické vázy jsou oblíbené pro svou barevnost a decentní vzhled. Jsou také nejstarším typem váz vůbec. Vázy z leštěné oceli tvoří samostatnou unikátní kategorii bytových doplňků. Mezi nejvýznamnější výrobce ocelových vázy patří dánská luxusní značka Georg Jensen a poměrně mladá značka z Německa Philipi.

 

Proč jsou skleněné vázy stále tak oblíbené?

Pro odpověď nemusíme chodit daleko. Důvodů je hned několik. Tím hlavním je široké spektrum použití a možností aranžování květin. Vázy ze skla neurazí žádný interiér a hodí se téměř kamkoliv.

 

Vrcholem zručnosti jsou ručně foukané vázy Alva Aalto značky Iittala

AALTO253

Design: Alvar Aalto - Finsko

 

Velmi oblíbená je kombinace mléčného a čirého skla 

ESMERALDA6

Design: prof. Andreas Ostwald - Německo

 

Novinkou je spojení skla leštěné oceli

GLOBOPOP1

Design: Boris Kupczik - Německo

 

Keramické vázy mají duši

Jemná a na pohled decentní keramika má své neodolatelné kouzlo. Vázy z keramiky vypadají skvěle samotné i s květinami různých druhů. Rozhodně by neměly chybět v žádném interiéru.

SWING4

Design: Tom Lui - Německo

 

Ocelová dominance

Luxusní vázy z leštěné oceli představují vrchol designérského umění a citu pro estetiku. Vysoký lesk, který věrohodně odráží své okolí je doslova dechberoucí. Stejně jako u skleněných i keramických váz najdeme v této kategorii nepřeberné množství originálních tvarů. Co je však společným jmenovatelem, je dokonale vyvážený design a precizní zpracování.

 

Velkou matkou všech ocelových váz je Georg Jensen Flora

FLOSETLSAT

Design: Todd Bracher - Dánsko

 

Váza Philippi Moon pojme až 18 různých květin

MOON3

Design: Chrisitan von Ahn - Německo

 

Váza Philippi Omega ohromí svou dominancí a sebevědomím

OM2

Design: Leon Win - Německo

 

V pozadí krásy

Každá z ocelových váz má svůj osobní příběh i svého "otce". V otisku jedinečného designu jsou zapsána jména Alvar Aalto, prof. Andreas Ostwald, Boris Kupczik, Tom Lui, Chrisitan von Ahn a Leon Win. Nadaní umělci, kteří své myšlenky a pocity zhmotnili do neuvěřitelné krásy.

 

Prohlédněte si vázy zde >>

 

Sledujte nás:

1

DecorOnline.cz - buďte doma ve svém světě

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení