Zákaznická podpora:info@decoronline.cz

Kartell

Všechno to začalo v roce 1949 jako nenápadná výroba autodoplňků. A dnes? Po více než 70 letech existence je Kartell značka, která určuje vývoj současného, především interiérového designu po celém světě a nechává za sebou s každou další kolekcí spoustu nových designových ikon, z nichž mnohé – jako třeba The Ghost Chair by Philippe Starck – už doslova vešly do dějin.

Italský šmrnc značky Kartell, prezicnost v provedení i neustálou potřebu inovovat a posouvat se obdivují zákazníci v bezmála 100 zemích, což z ní dělá nejprogresivnější italskou nábytkářskou firmu i jednu z nejvíce expandujících italských značek vůbec. A kromě nábytku už promlouvá i do oblasti módy. Za to může Claudio Luti, který do ní v roce 1988 přinesl své zkušenosti z práce pro módní dům Versace. A byl to také on, kdo začal navazovat spolupráci s předními architekty a návrháři a spojil Kartell s takovými jmény, jako je zmiňovaný Philippe Starck, Ron Arad, Ferruccio Laviani, Patricia Urquiola, Antonio Citterio, Piero Lissoni…, kteří se podepsali pod největšími ikonami značky Kartell. Díky propojení módy a designu pak dnes můžete obdivovat také brýle Kartell, kabelky, boty nebo jedinečné nádobí! A s designem se Kartell dostal mimo interiér i na terasy a do zahrad.

Kartell je zásadně „Made in Italy“, nic se nevyrábí mimo jeho domovskou zem. A sázka na tuhle kvalitu se vyplácí. Shodují se na tom i špičkoví odborníci z celého světa, kteří značce Kartell během její dlouhé historie přisoudili řadu ocenění. Jen nejvyšší italské designové ocenění Compassi d‘ Oro získala devětkrát a firemní Kartell Muzeum si například už rok po svém založení – tedy v roce 2000 – vysloužilo Guggenheim Enterprise & Culture Award jako nejlepší obchodní muzeum vůbec!

Posledních pár let rozvíjí značka nově také filozofii udržitelnosti a říká: „Kartell Loves the Planet“. Prioritou se tak stala vášeň pro ohleduplnost vůči životnímu prostředí. Jakkoliv je dominantním materiálem plast, všechny používané suroviny jsou plně recyklovatelné a regenerovatelné!

 

Všechny výrobky od značky Kartell naleznete ZDE.

 

 kartell