Zákaznická podpora:info@decoronline.cz

Miniforms

„Zbláznili jste se, zelená židle?“ řekl účetní bratrům Bardiniovým, když představili nový design a směřování Miniforms v roce 2009. Svět se do nich přesto zamiloval, účetní měl od té doby až moc práce, a tak přibyly další zářivé barvy a tvary. Později se paleta stala širší a více rafinovaná, s barvami, které dokázali pojmenovat jen jejich slavní designéři. Distingovaný jazyk jejich designu je plný elegantních a nečekaných křivek a svěžích barevných kombinací, které vyniknou v každém interiéru. A Miniforms se staly jedním z nesmazatelných symbolů italského designu.

Miniforms po celém světě

Miniforms vznikly v Benátsku v 70 letech minulého století a postupně rozšiřovaly svoji nabídku, která nyní zahrnuje stoly a stolky, židle a křesla, postele, skříňky i světla. Pod Luigim Bardinim, který značku ve svých 20 letech založil, se Miniforms zaměřovaly primárně na Italský trh. Jeho tři synové ji ale doslova vzali do světa. Prodávají se teď na šesti světadílech, jakkoli těžiště zůstává v Evropě. Najdete je v barech, restauracích, kancelářích a bytech, a často i na výstavách designu a moderního umění.

Ironie a avantgarda, která nezpochybňuje kvalitu

Miniforms jsou známé pro svoji originální, ironickou duši. Věří, že produkty nemají jen sloužit, ale i bavit. Spojují tak nečekané materiály jako dřevěný masiv, subtilní keramiku a těžký kov – výsledek je často až bizarně krásný a v kombinaci s překvapivou barevností se lehko stává ikonickým. Miniforms vyrábí prakticky vše ručně, a jakkoli stroje pomáhají řezat, ohýbat a vrtat, lidské ruce jsou tím nejdůležitějším výrobním prostředkem. Výroba zároveň prakticky nezatěžuje životní prostředí: používá se certifikované dřevo, MDF bez formaldehydu, umělý mramor se vyrábí z kameniva vytěženého při místních vykopávkách, plasty jsou recyklované, v lakovnách jsou aktivní uhlíkové filtry a vše se balí do recyklovaných kartonů.

Oceňovaný design

Miniforms spolupracují s řadou oceňovaných designérů, a pravidelně nechávají svět žasnout. Příkladem může být skříňka Caruso, která nejen, že je krásná, ale také propojuje styl a moderní design s technologiemi – za to vyhrála „Contemporary Design Group Design Award“. Stůl Otto zase za svoje odvážné, asymetrické linie vyhrál „Young&Design”, spolu se s svým designérem, Paolem Cappellou. A cen je celá řada. Zákazníci si však nevybírají Miniforms kvůli ocenění. Vybírají si je proto, že zkrátka chtějí sedět na krásné zelené židli.

 

Všechny výrobky značky Miniforms naleznete ZDE.

 

 mini1
mini2