Zákaznická podpora:info@decoronline.cz

Lukáš Houdek a HG atelier s.r.o.

Lukáš Houdek, neotřele smýšlející sklář původem z Nového Boru, promítá do svých produktů typicky český humorný nadhled i kontextuální hříčky.

Lukášovo autorství v produktech spočívá v hledání nových uplatnění pro tradiční skleněné prvky. Mezi nejznámější z jeho děl patří například Vuittonky, skrze které spojil dobře známý design světové značky s klasickým pivním sklem. Úspěch sklidily též skleničky „Cola“ vytvořené z ušlechtilé nožičky a spodní části klasické lahve nápoje Coca Cola, nebo eklektický lustr Karel, u jehož tvorby se autor inspiroval tvorbou malíře Karla Malicha.

Devizou Lukáše Houdka je skutečnost, že si převážnou část svých produktů dokáže vyrobit sám. Je tomu tak i díky skvělému realizačnímu zázemí u bratra Filipa Houdka (HG Atelier Design), který Lukáše k samotné tvorbě se sklem přivedl. Díky každodennímu kontaktu s materiálem patří Lukáš Houdek mezi umělce, kteří své produkty dobře znají, od návrhu přes materiál až po samotné zpracování, a dokážou tak vytvořit neobvyklé, originální, přesto funkční produkty. Lukáš Houdek pochází ze sklářského města Nový Bor, do kontaktu s materiálem se tak dostal již během základní školy. Absolvoval studium v Ateliéru skla Ronyho Plesla na pražské UMPRUM, kde začal tvořit v kontextu současného umění a designu.

Výčet výstav, na kterých se Lukáš spolupodílel, čítá desítky, jeho produkty jste mohli vidět například v Muzeu moderního skla ZIBA v Praze, v hotelu Sansscousi v Karlových Varech nebo v Salone Internazionale del Mobile v Miláně. Ikonické produkty Lukáše Houdka potěší všechny, kteří mají delikátní smysl pro humor a úctu k umění sklářského řemesla. Sídlí v Novém Boru ve studiu HG Atelier Design.

Mezi designéry HG Atelier Design je nejen Lukáš, ale i jeho bratr Filip, ale také třeba Yu-Lin Huang (Yu-Lin Huang je nyní mezinárodní studentkou magisterského programu Visual Arts na pražské UMPRUM). Jejím kmenovým materiálem byla keramika a porcelán, jejichž design studovala na své domácí univerzitě v Taipei na Taiwanu. Do jejích prací se tak promítají nejen jiné materiálové, ale také kulturní zkušenosti.

Všechny výrobky od Lukáše Houdka a HG Atelier Designu naleznete ZDE.

houdekhoudek 2