Zákaznická podpora:info@decoronline.cz

98 % chloridu sodného a 2 % dalších minerálů

Sůl (přesněji sodík v ní obsažený) hraje významnou roli v mnoha biologických procesech lidského těla. Je nezbytný pro správnou rovnováhu tekutin, činnost nervové soustavy nebo svalů, neobejde se bez něj žádná buňka v našem organismu.

deska_rivsalthimalajske_desky

Růžové himálajské soli se připisují zázračné účinky snad ve všech oblastech lidského života: údajně přináší zdraví, krásu, úspěch i duševní vyrovnanost. Vyhlazené valouny se používají k masážím, speciálně vyfrézované kusy jako svícny, jemnější částečky nacházejí uplatnění v kosmetických přípravcích. V kuchyni se nejčastěji setkáme s velkými krystaly pro dochucování jídel nebo deskami, které slouží k přípravě i servírování pokrmů. Nalezišť himálajské soli je na světě jen několik. Většina růžové soli, která se prodává v Evropě, USA nebo Asii, se těží v solných dolech v Pákistánu na úpatí Himálaje, kde její ložiska zanechaly dávné oceány, z nichž se postupně odpařila voda. Je to tedy velmi stará kamenná sůl, po staletí využívána himálajskými národy ke konzervaci masa a ryb.

Nádhernou zvláštní barvu himálajské soli dodává 84 minerálů a stopových prvků, například draslík, fosfor, osmium, lithium měď, brom a především oxid železa. Její těžba probíhá ručně tradičními metodami, díky nimž zůstávají ložiska stabilní a vždy jsou vytěžena pouze z 50 %. Růžová himálajská sůl se nijak chemicky neupravuje, distribuuje se zpravidla ve větších kusech, proto neobsahuje žádná aditiva a do obchodu nebo k nám domů se dostane ve své přirozené podobě. Její oblíbenost v posledních letech prudce roste, nejen díky nutričním vlastnostem, ale také pro její atraktivní vzhled. Barevné krystaly, z nichž na voňavý steak padají malá zrnka v různých odstínech růžové barvy, jsou neodolatelné. Inspirujte se značkou Rivsalt, která využívá cennou surovinu nápaditě a s elegancí. Obohaťte svou kuchyni o kvalitní ochucovací prostředek i estetický prvek.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení