Zákaznická podpora:info@decoronline.cz

Ocenění designu Philippi ‑ 2. část

Získaná ocenění za design Philippi 2. část

Jméno Jana Philippiho a jeho značky znamená již dvacet let především originální a světově proslulý design. O kvalitě designerů tvořících pod značkou Philippi svědčí také množství ocenění, které jejich výrobky získaly. V dnešním článku pokračujeme v přehledu některých nejvýznamnějších ocenění za design, kterými se značka Philippi honosí.

iF Product Design Award

Ocenění iF Product Design Award je udělováno již od roku 1953 a jeho prestiž se odvíjí od autority Industrie Forum Design. Ocenění je zaměřeno na konkrétní produkty a jejich design. Kořeny této ceny leží v Hannoveru a už od počátku je ocenění koncipováno jako aktivní snaha o udržení a rozšíření světového povědomí o designu. Jedná se o velmi cenný titul, takže značky, které se jím mohou pyšnit, patří k nejvyhledávanějším na světě. Cena iF Design patří k nejprestižnějším jak z pohledu designu, tak i z perspektivy trhu.

luxusní mísa na ovoce

Z produktů Philippi, které můžete najít v našem sortimentu, získaly prestižní ocenění iF například tyto produkty:

  • V roce 2014 jej získala designová mísa na ořechy Cascara. Tato originální mísa je dokonce patentovaná – U.S. Patent Nr. 7,428,864.
  • Za rok 2012 obdržely cenu iF Product Design Award stolní hodiny ORBIT, navržené designérem Andreasem Ostwaldem.
  • Rok 2012 byl pro značku Philippi dobrý. Stejné ocenění získal také luxusní svícen na stůl BOW, který rovněž navrhl profesor Andreas Ostwald.
  • V roce 2010 byla oceněna sada nožů na sýr WAVE.
  • Poprvé získala značka Philippi cenu iF v roce 1998, a to za klíčenku LOOP. Za zmínku stojí, že klíčenka je i po 18 letech stále v prodeji. Autorem tohoto oceněného designu je Peter Kroehl.

Možná jste si všimli, že nemalý podíl na získaných oceněních má profesor Andreas Ostwald, ikona německé designového světa. O jeho designových hodinách ORBIT jsme ostatně psali i v minulém článku.

luxusní svícen na svíce

Interrior Innovation Award

Ocenění Interior Innovation Award je rozděleno do 9 kategorií, ve kterých najdeme designové výrobky od nábytku až po různé bytové doplňky a dekorace. Mezi kritéria hodnocení oceněných výrobků patří především ergonomie, trvanlivost, estetika a inovace. Interrior Innovation Award náleží k nejprestižnějším oceněním pro design na světě a značka Philippi si jej připsala na účet v roce 2011. O tento úspěch se postaral známý profesor Andreas Ostwald. I tuto cenu získaly jeho hodiny Orbit.

Red Dot Product Design Award

Znáte tuto slavnou soutěž, ve které před lety uspěla i česká automobilka Škoda? Ocenění Red Dot Product Design existuje od roku 1955 a udílí jej Design Zentrum Nordheim Westfalen. Tato cena je zaměřena na špičkový design světové úrovně a porotu tvoří renomovaní odborníci a designéři z celého světa. Soutěž má tedy velkou objektivitu a dlouhodobě se těší ve světě designu nejvyšší prestiži. O pomyslnou červenou „tečku“ soutěží designéři celkem v 19 kategoriích. V předminulém roce toto významné ocenění získala mísa Philippi Cascara, v roce 1998 pak klíčenka Loop od Petera Kroehla.

Co takhle pořídit si do své domácnosti či kanceláře kus světového designu? Se značkou Philippi je to jednoduše možné!

 

 

Sledujte nás!

blog o luxusním bydlení

DecorOnline.cz - buďte doma ve svém světě

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení