Zákaznická podpora:info@decoronline.cz

Kaffeeform

Recyklace je náš šálek kávy 

Káva je jedním z nejoblíbenějších nápojů a většina z nás si bez úžasně vonícího hřejivého šálku s povzbuzujícími účinky neumí ranní vstávání vůbec představit. Napadlo vás ale, že i kávový byznys potřebuje neustále zlepšovat a posouvat směrem k ekologičtější alternativě, abychom si mohli náš milovaný nápoj vychutnat s vědomím toho, že nepřispívá ke zbytečnému ničení naší planety? 

Každý den se podle některých odhadů vypije po celém světě až jedna miliarda šálků a pokud budeme kalkulovat s předpokladem, že na jeden nápoj se průměrně spotřebuje 7 gramů mleté kávy, vychází nám, že každý den díky tomu vznikne 7 000 tun odpadu, který se vyhazuje a nemá v kavárnách dalšího využití, – ke smůle životního prostředí, které je už tak zatěžováno lidskou činností víc než je zdrávo, a i když jde o odpad rozložitelný, proč by nemohl být využitý znovu a šikovně tak posloužit podruhé, nebo potřetí?

Protože to v našem e-shopu Decoronline myslíme s ekologií vážně a zároveň pro vás neustále hledáme výjimečné produkty pro vaši domácnost, když jsme se dozvěděli o projektu Kaffeeform a jeho uvědomělé výrobní filosofii, okamžitě jsme v něm rozpoznali skvělou příležitost k udržitelnějšímu životnímu stylu, o kterou se prostě musíme podělit se svými zákazníky. 

Kaffeeform přináší chytrý způsob jak recyklovat použitá a rozemletá kávová zrnka z berlínských kaváren, která potěšila stovky tisíc lidí svojí chutí a potom skončila ve speciálně určeném odpadu, odkud se sváží pomocí kurýrů na kole do malého výrobního závodu a tam teprve začíná ta nejlepší část. Stále ještě odpad se zde usuší, zpracuje a následně vytvaruje do podoby více než příhodné – krásných a kvalitních hrnků k pití kávy. 

Biopolymery tvrzené šálky jsou lehké, ale zároveň dostatečně pevné, aby se nerozbily při pádu ze stolu, bez jakýchkoli změkčovadel a zbytku mikroplastů, mají stoprocentně rostlinné složení a dají se mýt v myčce s decentním ručním předmytím.

Značka Kaffeeform znamená víc, než jen skvěle vypadající hrnky. Je to přetvoření odpadu na nový obnovitelný materiál testovaný v nezávislých laboratořích, který vydrží roky používání, šetří přírodní zdroje a navíc má skvělé izolační vlastnosti a udrží váš nápoj horký po delší dobu. 

Každý šálek je tak svým způsobem originál s jedinečnou strukturou povrchu, na které můžete vidět rozemleté kousíčky pražených zrnek, a z kterého se line jemné kávové aroma jaké můžete cítit z kaváren, jež potěší vyznavače tohoto aromatického nápoje.  

 

Všechny produkty Kaffeeform naleznete ZDE.

kaffeeform

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení