Zákaznická podpora:info@decoronline.cz

Kaffeeform

Recyklace je náš šálek kávy 

Káva je jedním z nejoblíbenějších nápojů a většina z nás si bez úžasně vonícího hřejivého šálku s povzbuzujícími účinky neumí ranní vstávání vůbec představit. Napadlo vás ale, že i kávový byznys potřebuje neustále zlepšovat a posouvat směrem k ekologičtější alternativě, abychom si mohli náš milovaný nápoj vychutnat s vědomím toho, že nepřispívá ke zbytečnému ničení naší planety? 

Každý den se podle některých odhadů vypije po celém světě až jedna miliarda šálků a pokud budeme kalkulovat s předpokladem, že na jeden nápoj se průměrně spotřebuje 7 gramů mleté kávy, vychází nám, že každý den díky tomu vznikne 7 000 tun odpadu, který se vyhazuje a nemá v kavárnách dalšího využití, – ke smůle životního prostředí, které je už tak zatěžováno lidskou činností víc než je zdrávo, a i když jde o odpad rozložitelný, proč by nemohl být využitý znovu a šikovně tak posloužit podruhé, nebo potřetí?

Protože to v našem e-shopu Decoronline myslíme s ekologií vážně a zároveň pro vás neustále hledáme výjimečné produkty pro vaši domácnost, když jsme se dozvěděli o projektu Kaffeeform a jeho uvědomělé výrobní filosofii, okamžitě jsme v něm rozpoznali skvělou příležitost k udržitelnějšímu životnímu stylu, o kterou se prostě musíme podělit se svými zákazníky. 

Kaffeeform přináší chytrý způsob jak recyklovat použitá a rozemletá kávová zrnka z berlínských kaváren, která potěšila stovky tisíc lidí svojí chutí a potom skončila ve speciálně určeném odpadu, odkud se sváží pomocí kurýrů na kole do malého výrobního závodu a tam teprve začíná ta nejlepší část. Stále ještě odpad se zde usuší, zpracuje a následně vytvaruje do podoby více než příhodné – krásných a kvalitních hrnků k pití kávy. 

Biopolymery tvrzené šálky jsou lehké, ale zároveň dostatečně pevné, aby se nerozbily při pádu ze stolu, bez jakýchkoli změkčovadel a zbytku mikroplastů, mají stoprocentně rostlinné složení a dají se mýt v myčce s decentním ručním předmytím.

Značka Kaffeeform znamená víc, než jen skvěle vypadající hrnky. Je to přetvoření odpadu na nový obnovitelný materiál testovaný v nezávislých laboratořích, který vydrží roky používání, šetří přírodní zdroje a navíc má skvělé izolační vlastnosti a udrží váš nápoj horký po delší dobu. 

Každý šálek je tak svým způsobem originál s jedinečnou strukturou povrchu, na které můžete vidět rozemleté kousíčky pražených zrnek, a z kterého se line jemné kávové aroma jaké můžete cítit z kaváren, jež potěší vyznavače tohoto aromatického nápoje.  

 

Všechny produkty Kaffeeform naleznete ZDE.

kaffeeform